365timeline.com

Search trending image and video from popular Instagram user

Show posts for #yukardanbak

Tarihçesi MÖ 6. yüzyıla dayanan, sönmüş bir volkanik tepe üzerinde, Midilli Adasına karşı, yüzünü denize dönmüş bir kent Assos Antik Kenti.
...
...
...
#assosantikkent #yukardanbak #havadanişler Tarihçesi mö 6. yüzyıla dayanan, sönmüş bir volkanik tepe üzerinde, midilli adasına karşı, yüzünü denize dönmüş bir kent assos antik kenti.
...
...
...
#assosantikkent #yukardanbak #havadanişler
625 17 2 days ago
Yıllarca Türkiye’nin tanıtım yüzü olan Ölüdeniz Kumburnu pek çok kez de farklı otoriteler tarafından en iyi plaj seçilmiştir.
Sizce de haketmiyor mu?
...
...
...
#kumburnuplajı #yukardanbak #havadanişler Yıllarca türkiye’nin tanıtım yüzü olan ölüdeniz kumburnu pek çok kez de farklı otoriteler tarafından en iyi plaj seçilmiştir.
sizce de haketmiyor mu?
...
...
...
#kumburnuplajı #yukardanbak #havadanişler
632 38 1 weeks ago
Denizin üstünde yürümek çok fantastik gelebilir ama Marmaris’in Orhaniye köyü hayallerinizi gerçeğe dönüştürüyor😯🤗
...
...
...
#kızkumu #yukardanbak #havadanişler Denizin üstünde yürümek çok fantastik gelebilir ama marmaris’in orhaniye köyü hayallerinizi gerçeğe dönüştürüyor😯🤗
...
...
...
#kızkumu #yukardanbak #havadanişler
857 42 August 2019
Datça’nın üç güzellerinden sonuncusudur Palamutbükü. (İlk ikisini merak edenler için Hayıtbükü, Ovabükü)
Büyük otellerden, karmaşadan, kalabalıktan sıkılanların gerçekten doğa ile  iç içe; salaş ama leziz restoranları, butik otel ve sevimli pansiyonları, en önemlisi harika denizi ile gelenlerin tatil zevklerini değiştirme gücü olan Palamutbükü koyunun hemen karşısında, kendi adını taşıyan adasıdır bugün yukardanbak’tığımız.
...
...
...
#palamutbüküadası #yukardanbak #havadanişler Datça’nın üç güzellerinden sonuncusudur palamutbükü. (İlk ikisini merak edenler için hayıtbükü, ovabükü)
büyük otellerden, karmaşadan, kalabalıktan sıkılanların gerçekten doğa ile iç içe; salaş ama leziz restoranları, butik otel ve sevimli pansiyonları, en önemlisi harika denizi ile gelenlerin tatil zevklerini değiştirme gücü olan palamutbükü koyunun hemen karşısında, kendi adını taşıyan adasıdır bugün yukardanbak’tığımız.
...
...
...
#palamutbüküadası #yukardanbak #havadanişler
732 25 last month
Muğla ili Ortaca ilçesi Dalyan Beldesi yakınlarındaki İztuzu Plajı 4,5km uzunluğa sahip bir doğa harikası.
Göl ile denizin birbirine karıştığı İztuzu Boğazı plajın en göz alıcı taraflarından. Labirenti andıran sazlıklar arasında dolaşmak ayrı bir keyif.
Defalarca kez Avrupa’nın en iyi açık alanı ve plajı olarak gösterilen İztuzu’nun bir başka özelliği ise nesli tükenme tehlikesi ile karşı karşıya olan caretta carettaların yumurtlama alanı olması.
Mutlaka görmeniz gereken plaja gittiğimizde en dikkat etmemiz gereken şey gürültü yapmadan geceleri ışık yakmadan bu sevimli hayvanları rahatsız etmeden keyfini çıkarmak olacaktır🐢
...
...
...
#iztuzuplajı #yukardanbak #havadanişler Muğla ili ortaca ilçesi dalyan beldesi yakınlarındaki İztuzu plajı 4,5km uzunluğa sahip bir doğa harikası.
göl ile denizin birbirine karıştığı İztuzu boğazı plajın en göz alıcı taraflarından. labirenti andıran sazlıklar arasında dolaşmak ayrı bir keyif.
defalarca kez avrupa’nın en iyi açık alanı ve plajı olarak gösterilen İztuzu’nun bir başka özelliği ise nesli tükenme tehlikesi ile karşı karşıya olan caretta carettaların yumurtlama alanı olması.
mutlaka görmeniz gereken plaja gittiğimizde en dikkat etmemiz gereken şey gürültü yapmadan geceleri ışık yakmadan bu sevimli hayvanları rahatsız etmeden keyfini çıkarmak olacaktır🐢
...
...
...
#iztuzuplajı #yukardanbak #havadanişler
827 41 4 weeks ago
2000 m rakımda bir tarafı dağ, masmavi gökyüzü ve muhteşem bir göl.. Artvin merkeze 2 saat uzaklıkta Şavşat ilçesi Pınarlı Köyü’de Balık Gölü.
Yanınıza bir kitap alıp çay içmenizi şiddetle tavsiye ederiz. 
Bu güzelliklere doyamaz da kalmak isterseniz çok yakında bulunan @disharoyaylaevleri nde konaklama yapabilir, Elif Hanım’ın muhteşem yemeklerinin tadına varabilirsiniz.
...
...
...
#balıkgölü #yukardanbak #havadanişler 2000 m rakımda bir tarafı dağ, masmavi gökyüzü ve muhteşem bir göl.. artvin merkeze 2 saat uzaklıkta Şavşat ilçesi pınarlı köyü’de balık gölü.
yanınıza bir kitap alıp çay içmenizi şiddetle tavsiye ederiz.
bu güzelliklere doyamaz da kalmak isterseniz çok yakında bulunan @disharoyaylaevleri nde konaklama yapabilir, elif hanım’ın muhteşem yemeklerinin tadına varabilirsiniz.
...
...
...
#balıkgölü #yukardanbak #havadanişler
514 24 4 weeks ago
1800’lü yıllarda Klaskur Yaylasında meydana gelen heyalan sonucu oluşan Borçka Karagöl Doğu Karadeniz’in en çok görülmesi gereken yerlerinden. 
368 hektarlık bir alanda 5 hektarlık göl ve çevresine sahip, yürüyüş alanları ve gökyüzündeki bulutları yansıtacak kadar ışıl ışıl suyu ile büyüleneceğiniz bir milli park. 
Artvin merkezden 33 km gidip karşınıza çıkan Borçka- Macahel yolundan 20 km daha yol aldıktan sonra belki de bugüne kadar gördüğünüz en muhteşem 6 km’lik yolu geçip Karagöl’e ulaşabilirsiniz.
...
...
...
#borçkakaragöl #yukardanbak #havadanişler 1800’lü yıllarda klaskur yaylasında meydana gelen heyalan sonucu oluşan borçka karagöl doğu karadeniz’in en çok görülmesi gereken yerlerinden.
368 hektarlık bir alanda 5 hektarlık göl ve çevresine sahip, yürüyüş alanları ve gökyüzündeki bulutları yansıtacak kadar ışıl ışıl suyu ile büyüleneceğiniz bir milli park.
artvin merkezden 33 km gidip karşınıza çıkan borçka- macahel yolundan 20 km daha yol aldıktan sonra belki de bugüne kadar gördüğünüz en muhteşem 6 km’lik yolu geçip karagöl’e ulaşabilirsiniz.
...
...
...
#borçkakaragöl #yukardanbak #havadanişler
504 40 2 weeks ago
Kekova, Kaleköy, Üçağız. Not edin 🔖 ve mutlaka görün; ki biz ne gezmeye ne de çekmeye doyamadık 🤗
...
...
...
#kekova #yukardanbak #havadanişler Kekova, kaleköy, üçağız. not edin 🔖 ve mutlaka görün; ki biz ne gezmeye ne de çekmeye doyamadık 🤗
...
...
...
#kekova #yukardanbak #havadanişler
874 128 May 2019
Helenistik, Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı medeniyetlerine ev sahipliği yapan Alanya Kalesi 10 hektarlık bir yarımada üzerine kurulmuş olup, 6km uzunluğunda surlarla çevrilmiştir.
83 kulesi ve 140 burcuyla bu görkemli yapıyı görmek isterseniz her gün 8:30-17:00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.
...
...
...
#alanyakalesi #yukardanbak #havadanişler Helenistik, roma, bizans, selçuklu ve osmanlı medeniyetlerine ev sahipliği yapan alanya kalesi 10 hektarlık bir yarımada üzerine kurulmuş olup, 6km uzunluğunda surlarla çevrilmiştir.
83 kulesi ve 140 burcuyla bu görkemli yapıyı görmek isterseniz her gün 8:30-17:00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.
...
...
...
#alanyakalesi #yukardanbak #havadanişler
515 28 3 weeks ago